top of page
w256h2561371726648Calendar.png
завантаження_edited.png

ЖОВТЕНЬ - 2022

header.jpg

ВІДБІРКОВИЙ ЕТАП
ОБЛАСНОГО ОГЛЯДУ КОНКУРСУ ЧИТЦІВ-ГУМОРИСТІВ

пересмішники.JPG

 28 жовтня 2022 року на базі Привільненського молодіжного центру відбувся відбірковий етап огляду-конкурсу читців-гумористів „Поліські пересмішники", який проводиться щорічно з метою розвитку дитячої та юнацької виконавської майстерності.

 Основним завданням Конкурсу є популяризація художнього слова; збагачення репертуару читців-гумористів; виявлення та підтримка учасників у відновленні та розвитку кращих традицій українського гумору; налагодження творчої співпраці між учасниками конкурсу та їх керівниками.

За рішенням журі відбіркового етапу кращим визнано декламування:

  • у 1 віковій категорії (9-13 років) Олесю ЛАМПЕКУ, ученицю Привільненського ліцею;

  • -у 2 віковій категорії (14-18 років) Анну ФІЛОНЕНКО, ученицю Малосадівського ліцею.

Щиро бажаємо переможницям, які представлятимуть Привільненську ТГ на обласному етапі Конкурсу, успіхів!!!

ПОЛІСЬКІ ПЕРЕСМІШНИКИ 22.jpg

ПРАВИЛА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ГІГІЄНИ:
емоційно травмуючий контент

ДАЙДЖЕСТ КЛІК.JPG

ПРИВІЛЬНЕНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ

images.png
telegram_logo.jpg

ДІЇ БАТЬКІВ ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ!!!

  1. Уважно слідкуємо за сигналами оповіщення з офіційних джерел.

  2. Під час сигналу «Увага! Повітряна тривога!» слідуємо разом із дітьми до безпечного місця, визначеного у вашій сім’ї.

  3. Ваша дитина, яка навчається на дистанційній формі навчання, вимикає усі прилади (уроки припиняються до завершення тривоги) і слідує до безпечного місця, визначеного у вашій сім’ї. Після закінчення повітряної тривоги повертається до уроків онлайн.

  4. Ні в якому випадку під час тривоги  з дому дітей не відправляйте.

  5. Коли повітряна тривога трапилася дорогою до закладу освіти вам необхідно визначити спільно з дитиною наступні дії:

  • якщо дитина знаходиться на зупинці, чекаючи шкільний автобус, неподалік чи поруч із вами – повертається додому у безпечне місце;

  • якщо тривога застала дитину у шкільному автобусі, то він її відвезе в укриття закладу;

  • учні, які добираються до закладу самостійно, мають рухатися тільки обраним маршрутом, не зупинятися та не звертати зі шляху, визначеного батьками;

  • якщо немає можливості під час сигналу повітряної тривоги дійти до ліцею чи додому, дитина має зайти у визначене укриття;

  • учень обов’язково повідомляє батьків та класного керівника про своє місце перебування;

  • дитина має знати, що по дорозі не можна торкатись невідомих або підозрілих предметів.                                                                                                    6.  Коли тривога застала дитину в дорозі чи в ліцеї, комунікуєте із класним керівником щодо місця знаходження дитини та можливості в разі довготривалої повітряної тривоги забрати дитину із закладу.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, в який час ми живемо і ви також відповідальні за життя і здоров'я ваших дітей!!! Мирного неба усім!!!

МАЛОСАДІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ

КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ!

  Осінь – це  радість  і смуток, спокій  і тривога, найбагатша і найщедріша пора. Можливо, саме тому восени святкують одне з найбільших свят, пов’язаних з Пресвятою Богородицею, покровителькою і заступницею. 14 жовтня – величний День Українського козацтва, а віднедавна й День захисників  і захисниць України, який символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь, що  боролися за волю і незалежність свого народу, рідної землі.

У Малосадівському  ліцеї у переддень  Покрови відбувся  квест   "А ми тую козацькую  славу збережемо". На учасників заходу чекав маршрут із шести станцій.  Кожна з команд справно виконували завдання та продемонстрували неабияку винахідливість. Переможцями стали учасники команди «Соколята». Всі учні отримали дипломи «Найкращий козак 2022».

  Ми хочемо, щоб наші  діти знали і пам'ятали, що через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.

  Нехай патріотизм, сила волі та незламна віра у щасливе майбутнє рідної землі стануть нашими вірними друзями на все життя. Миру, добра і процвітання нашій країні. Велика дяка і пошана нашим захисникам і захисницям!

фото 2.jpg
фото 1.jpg
фото 3.jpg

ФІЛІЯ МАЛОСАДІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ У СЕЛІ ПРИДОРОЖНЕ

  Міжнародний день миру відзначають у всьому світі з 1981 року за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН, як день всесвітньої відмови від насильства та вогню. Емблемою Міжнародного дня миру, є білий голуб з оливковою гілкою. Уперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році.

  Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба в країні. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина.

Мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.                                                                                                  З нагоди Дня миру у філії Малосадівського ліцею у с. Придорожне пройшов тематичний захід. Учні нашої школи виготовили паперових голубів із побажаннями миру та злагоди. Протягом дня був проведений конкурс проєктів «Я за мир в Україні». Діти створили "Серце України" та закликали всіх людей: «Вчіться робити добро людям і творити добро на Землі. Живіть у мирі та злагоді!».                                                   

  Адже, найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат.

зображення_viber_2022-10-18_14-39-00-390.jpg
зображення_viber_2022-10-18_14-38-57-442.jpg
зображення_viber_2022-10-18_14-38-58-351.jpg
зображення_viber_2022-10-18_14-39-00-794.jpg

ІВАННІВСЬКА ГІМНАЗІЯ

УСПІШНИЙ УЧИТЕЛЬ  – ТОЙ, ХТО ПРИЙШОВ У ШКОЛУ ЗА ПОКЛИКОМ ДУШІ!

  Першим наставником  у житті кожної людини є учитель. Прекрасна професія! Найблагородніша серед інших. Учитель навчив нас писати й читати перше слово в житті «мама». Учитель живе в кожній людині. Тому жодна професія не обходиться без нього. Час і прогрес відводять деякі професії в архів. Та серед небагатьох незмінних  є одна, найверховніша — Учитель. І через століття він так само заходитиме в клас (чи виходитиме в ефір) і вже школярам майбутніх поколінь відкриватиме незмінні поняття: Батько, Мати, Батьківщина, Народ. Буде нести все добре, мудре, світле й чисте.

  Професія вчителя одна із самих шановних, почесних і відповідальних професій. Можна сказати, що вчитель створює майбутнє країни, тому що від його праці багато в чому залежить розвиток знань у молодого покоління. Професія вчителя вимагає особливого покликання.

Щороку в першу неділю жовтня в Україні відзначається День працівників освіти. У 2022 році - 2 жовтня.

  В цей день ми з теплотою і вдячністю згадуємо своїх  вчителів – ветеранів – уважних і доброзичливих, які допомагали нам осягати знання і життєву мудрість, причетних  до наших перших перемог та успіхів. Хоча свято відзначається в неділю,  за традицією вчителі приймають привітання в п’ятницю напередодні.  Так, педагоги та учні Іваннівської гімназії відвідали вчителів – пенсіонерів, щоб привітати їх з професійним святом. Дуже радо зустрічали нас Рудик Леся Яківна, Лозейко Любов Калениківна, Тимощуки Галина Федорівна та Іван Степанович, Логвинюк Людмила Петрівна, Безмуда Людмила Платонівна, Тимощук Ніна Андріївна, Васильченко Галина Панасівна, Величко Галина Анріївна.

  Ніколи ми не забуваємо тих, хто відійшли у Вічність.  Ці люди були прикладом для молодого покоління, наставниками  для багатьох нинішніх вчителів Іваннівської гімназії. Васильченки Павло Степанович і Надія Трохимівна, Комар Ганна Максимівна, Мосійчук Катерина Калениківна, Косинчук Лідія Володимирівна.

  Наші улюблені вчителі назавжди залишаться в наших серцях. Вони всі різні, з різними підходами до своєї роботи. Та є те спільне, що викликає в нас повагу, - справедливість, уважність, вміння цікаво пояснити, розуміння. Ми вдячні нашим вчителям за все, що вони нам дають та намагаємося  перейняти якомога більше знань від них.

10 фото 3.jpg
10 фото 2.jpg
10 фото 1.jpg

МОЛОДАВСЬКА ГІМНАЗІЯ

завантаження.jfif

                                                                                  Хліб – один з небагатьох продуктів, який вживають щодня у всьому світі.

                                                                                               Ми ставимося до хліба,  як до чогось звичайного і навіть буденного.

                                                                                                             Втім недарма є приказка «Хліб – усьому голова».

                                                                           Свято було засновано у 2006 році з ініціативи Міжнародного союзу пекарів і кондитерів.                                                                                             Вибір дати обумовлений тим, що 16 жовтня 1945 року  була створена

                                                                                                       Продовольча  та сільськогосподарська організація ООН,

                                                                                                               яка займалася вирішенням проблем у розвитку                                                                                                                                                               сільського господарства та його виробництва.

 ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ХЛІБ        

  1. Історія хліба налічує кілька тисячоліть. Згідно з науковими дослідженнями, перші хлібні вироби виникли близько 8 тисяч років тому. Зовні вони виглядали як коржі, та готувалися з крупи і води та випікалися на розпеченому камінні.

  2. Перший дріжджовий хліб навчилися робити в Єгипті. За легендою це сталося, через недогляд раба, який готував тісто - воно підкиснуло й, аби уникнути покарання, він усе ж таки ризикнув спекти коржі. З'ясувалося, що вони вийшли пишнішими, рум'янішими та й смачнішими, ніж з прісного тіста.

  3. Існувала пряма залежність між ступенем свіжості хліба та соціальним статусом його споживачів. Так, королівська родина їла хліб свіжоспечений, білий.Вчорашній хліб призначався для знаті. Хліб дводенної випічки - для дрібної шляхти.Хліб триденний отримували ченці та студенти, а хлібом, випеченим чотири дні тому, харчувалися ремісники.

  4. В Україні завжди віддавали перевагу житньому хлібу, а пшеничний випікали на великі свята – Різдво, Паску, весілля.

  5.  Англійські вчені підрахували, що у Великобританії понад 60% борошна використовують для приготування хліба, а 32% хліба викидають.

  6. Усі знають про корисні властивості житнього хліба, проте мало кому відомо, що  жито, яке росло на полях ячменю і пшениці, вважали бур’яном.

  7. Сучасний комбайн за 5 секунд збирає кількість пшениці, достатню для випікання понад 35 хлібин.

  8. Білий хліб з очищеного борошна містить значно менше білків, клітковини, вітамінів та мінералів, ніж хліб з цільних зерен. Хліб з цілісних злаків багатий на антиоксиданти і знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань, ожиріння та діабету.

  9. З одного зернятка отримуємо приблизно 20 міліграмів борошна, для випікання одного буханця потрібно борошна  приблизно 10 тисяч зернят.

  10. Сумарний об'єм води, яка використовується для вирощення пшениці та виготовлення однієї буханки хліба понад 1600 літрів.

  11. Кожен день у світі люди з’їдають близько 9 мільйонів буханок хліба!

       Хлібом могутня наша Україна. З хлібом далеко видно - на всі сторони світу. Хліборобський рік безперервний. Від жниварської осені хлібороб очікує весни, від засівної весни живе до наступної осені. Силу своїх рук, натхнення душі хлібороб віддає землі. Він не знає відпочинку в думах про хліб.  

     «Хліб – усьому голова» всім відоме українське прислів’я. В ньому закладена вікова мудрість українського народу, який протягом усього розвитку приділяв хлібу велику увагу. Якщо буде хліб, буде мир, буде щасливе, здорове життя народу нашої країни!

рамка-сделанная-из-колосков-пшеницы-с-космосом-для-текста-сбор-осени-123671425_edited.png

ІВАННІВСЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

ЗУСТРІЧ ДОШКІЛЬНЯТ ІЗ ДІЛЬНИЧНИМ ПОЛІЦЕЙСЬКИМ

   Сьогодні, у період воєнного стану, як ніколи, важлива співпраця закладів освіти з працівниками правоохоронних органів, працівниками ДМС, медичних служб. 6 жовтня в рамках «Тижня безпеки дитини» вихованці, вихователі, працівники Іваннівського закладу дошкільної освіти провели цікаву зустріч  з працівниками ювенальної превенції Дубенського відділу поліції та дільничим поліцейським Привільненської сільської ради.

  Головною метою зустрічі було ознайомлення дітей з правилами дорожнього руху, знайомство із світлофором, попередження небезпеки та правила поведінки в надзвичайних ситуаціях. Діти усіх вікових  груп уважно і зацікавлено слухали працівників поліції, брали участь у цікавих завданнях, вікторинах. Найбільше сподобалось малятам обстежувати патрульний автомобіль та приміряти поліцейську символіку.

   Під час запланованої бесіди з працівниками Іваннівського закладу дошкільної освіти особливу увагу приділяли темам: булінг,  домашнє та іншим видам насильства в сучасному суспільстві. Начальник сектору ювенальної превенції відділу превенція Дубенського РВП ГУНП в Рівненській області майор поліції Юлія Пасічник запропонувала різні форми роботи, навчальні матеріали,  які можливо використовувати в освітньому процесі в закладі дошкільної освіти, в роботі з батьками та громад кістю.

  Зустріч пройшла у формі змістовного діалогу, всі отримали корисну інформацію. Профілактична робота у тісній співпраці з працівниками поліції та сектору ювенальної превенції  дає можливість виробляти у дітей та дорослих вміння вірно діяти  в різних життєвих ситуаціях,  приймати виважені рішення, знати свої права та обв'язки.

Тиждень безпеки1..jpg
тиждень безпеки4.jpg
Тиждень безпеки2.jpg
тижденб безпеки 3.jpg
Тиждень безпеки5_edited_edited.jpg

МОЛОДАВСЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

maxresdefault.jpg
head_e83e5980f34834ef15ae748f1e77c1df.jpg
maxresdefault (1).jpg

НЕБЕЗПЕЧНІ ЗНАХІДКИ

  Невідомі предмети завжди привертають увагу дітей. Особливо притягує їх небезпечний спадок та знахідки сучасних реалій сьогодення. Це може бути іграшка, мобільний телефон, ручка — начиненими вибухівкою можуть виявитись різноманітні предмети. Протипіхотні міни- «метелики» також можуть зацікавити малечу — незвичної форми корпус виготовлений з пластику і може бути різних кольорів. Потрібно пояснити дитині, що небезпечною може бути будь-яка знахідка. Як би не було цікаво, її не можна підбирати, адже шкода для здоров’я і навіть життя дуже серйозна.

  Під час обстрілу деякі снаряди можуть не спрацювати одразу. Але вони готові вибухнути будь-якої миті. Те, що здається частиною, уламком — також може містити заряд і бути небезпечним. Не можна підбирати такі «трофеї». Хлопчаки з цікавості розшукують різні боєприпаси, намагаються їх розібрати, розпиляти чи кидають у вогонь, наражаючи себе та оточуючих на небезпеку. А дорослі займаються пошуком металу, щоб заробити копійку, ризикують життям і здоров’ям, демонтуючи небезпечні знахідки та здають до пунктів прийому металобрухту.

  Тому діти та пересічні громадяни при виявленні подібних знахідок повинні дотримуватись таких правил:

  • зберігати спокій, негайно повідомити про знахідку представникам поліції, аварійно-рятувальних служб або зателефонувати за номерами «101», «102»;

  • не торкатись до вибухонебезпечні предмети руками чи будь-якими предметами;

  • не намагатися переміщувати підозрілу знахідку, змінювати її положення;

  • не користуватись запальничками, іншими джерелами відкритого вогню, а також предметами, що можуть його утворювати;

  • залишити місце, де виявлено вибухонебезпечні предмети, по можливості організувати охорону на безпечній відстані від виявленого предмета.

  Вибухівку можуть помістити у звичайні портфелі, сумки, банки, пакунки і потім залишити в багатолюдних місцях. У такому разі важко відрізнити сумку з вибухівкою від такої ж сумки, залишеної забудькуватим пасажиром у громадському транспорті. Тому бездоглядні предмети в транспорті, дворі, магазині вимагають особливої уваги. Дітям до них не слід наближатись, потрібно повідомити дорослих, які передадуть інформацію поліції.

  ЮНІСЕФ спільно з МОН та ДСНС України створив окремий сайт для дітей «Суперкоманда проти мін». На цьому сайті діти мають змогу в ігровій формі дізнатися, які є міни, де вони можуть бути, як поводитися безпечно, виявивши підозрілий предмет.

  Зокрема, сайт містить комікс, який можна переглянути онлайн або завантажити у pdf-форматі.

  У формі мультсеріалу історію про Суперкоманду можна переглянути на YouTube.

 

ПАМ'ЯТАЙТЕ!

Необережна поведінка з такими небезпечними знахідками призводить до трагічних наслідків!!!

1.jpg
04129294_edited.jpg

ФІЛІЯ ПРИВІЛЬНЕНСЬКОГО ЛІЦЕЮ У СЕЛІ БОРТНИЦЯ

02011ghd-0ad1-779x446.png
0201eqqn-0e57-779x446.jpg

  10 жовтня минув 30-річний ювілей з моменту заснування Всесвітнього дня психічного здоров’я. Символічно, що саме в цей день ворог випробовував його, сіяв паніку та тривогу. Це був дуже не простий день: все стало на паузу, а наші міста гули від ударів ворога.

  Попри всі труднощі, важливо дбати про себе, свій психічний стан, аби мати сили боротися далі. Тому в першу чергу педагоги та усі працівники   філії КЗ «Привільненський ліцей» у селі Бортниця закликають українців подбати про фізичну безпеку себе та дітей, а інші питання відкласти до більш спокійних часів.

  Також важливо пам’ятати про інформаційну гігієну. Захистіть себе від травмуючого контенту, який нині може виникати в мережі – пам’ятайте про те, що подібні матеріали можуть нашкодити як і вашому психоемоційному стану, так і стану дітей.

   Отже, в сучасних умовах ми рекомендуємо дорослим дотримуватися таких правил інформаційної гігієни:

  • не передивлятись травмуючі матеріали (кадри з вибухами, постраждалими, руйнуваннями) у присутності дитини чи разом з дитиною;

  • по можливості не обговорювати з дитиною чи в її присутності кадри, які ви побачили;

  • встановити на пристроях, якими користуються діти, «батьківський контроль» - налаштування необхідне для блокування сайтів, які не варто переглядати дітям, а також версії програм для дітей, як наприклад YouTube Kids;

  • якщо дитину без її згоди додали в групу у соціальних мережах, то важливо, щоб дитина повідомила про це дорослим, вийшла звідти та заблокувала групу;

  • обговоріть з дитиною важливість турботи за психоемоційним станом та можливу шкоду від перегляду насильницького контенту. Якщо дитині цікаво щось, що може стосуватись таких матеріалів, то узгодьте, що дитина може підійти до вас з питанням чи проханням про розмову.

   Друзі, захистіть своє фізичне та ментальне здоров’я, бережіть себе та тримайтеся!

   Все буде Україна!

ПРИВІЛЬНЕНСЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

НАМ БЕЗПЕЧНО В УКРИТТІ!

   Життя в Привільненсьокму ЗДО «Бджілка» з початком війни кардинально змінилося, так, як і в кожного з нас. Крім звичайних буднів в стінах садочка, з’явилися робочі години в підвальному приміщенні. Вже навіть найменші вихованці знають, що коли звучить сигнал повітряної тривоги, то потрібно негайно спускатися в укриття. Але там теж ніхто не сумує. Кожен займається своїми справами: найменші – сплять, більші граються з кошеням, хто малює, хто книжки читає, хто з кубиків пірамідку будує. Старші дошкільнята грають ігри, розповідають різні історії. Якщо тривога затягується, то діти дістають із своїх тривожних рюкзачків печиво і водичку, щоб втамувати голод. На випадок, якщо не стане світла, у сховищі є запас ліхтариків. Ніби всі чимось зайняті, але з нетерпінням чекають закінчення тривоги.

зображення_viber_2022-10-19_21-03-55-488.jpg
зображення_viber_2022-10-19_21-03-59-174.jpg
зображення_viber_2022-10-19_21-06-24-053.jpg
зображення_viber_2022-10-19_21-06-40-796.jpg
зображення_viber_2022-10-19_21-03-56-475.jpg
зображення_viber_2022-10-19_21-03-55-834.jpg
вітання до дня вчителя 22.jpg
bottom of page